שאלה בדבר שיתוף תצפיות

מה שאני מכיר מתרבות שיתופי תמונות בע"ח בפייסבוק ובפלטפורמות חברתיות דומות, שיש ערך גבוה לא לחשוף את מיקום צילום התמונה מחשש שהדבר יהווה דרך קלה לציידים להגיע אל בעלי החיים, או בכלל לבני אדם סקרנים ובכך להפר את שלוות הפרטים.

כיצד מתייחסים לדבר הזה כאן, שכל מי שנרשם מקבל גישה למאגר תצפיות עצום, של כמות גדולה של בעלי חיים בכל הארץ?

שואל לחלוטין מסקרנות ומבורות בנושא.

האיסור הגורף על ציון מיקומים מדוייקים בפלפורמות שהזכרת הוא הכרחי, כיוון שבהן רמת השליטה בפרסומים מוגבלת. אין ייצוא מיידי של המידע ליישומים אחרים, והוא מיועד למטרות שונות. במן השדה, כל תצפית עוברת תהליכי בקרה בהתאם לתוכן הכלול בה, כך שבמידת הצורך ניתן להסיר / להסתיר מידע רגיש אשר עשוי להיות מנוצל לרעה, לשמור נתונים בפורמטים שונים, במקומות שונים ועוד.
..ובכן, מדוע לטרוח כל כך ולא להסתפק באזכור מיקום כללי? כיוון שכמעט ולא ניתן יהיה להשתמש בנתונים למטרות ממשק ומחקר רבות. אנו עוסקים בעיקר בנתונים מסוג "נתוני נוכחות" (presence only data), אשר היכולת לתת להם ביטוי ביישומים מקצועיים היא ממילא מוגבלת ביותר.

לסיכום:
פרסום תצפיות, כפי שנעשה כאן, בשום אופן אינו מהווה איום על המינים המוזכרים. לעומת זאת, הרי שאנו משתמשים בנתונים למטרות רבות אחרות: כמה מהן יוצגו בכנס הוועידה השנתית למדע וסביבה.

עם זאת, ניהול המידע באופן זה מסורבל ולכן היא אינה מהווה תחליף לפעילות ברשתות החברתיות.

 I Don't Want to Belong to Any Club That Will Accept Me as a Member" (Groucho Marx)"